Abtei Himmerod Riesling Feinherb 2020 0,75l 10,5%

Neohodnoceno
Značka: Abtei Himmerod
Abtei Himmerod Riesling Feinherb je klasickým zástupcem polosuchých moselských vín. Má světle žlutou barvou se zlatavými odlesky, svěží citrusovou vůni s převládajícími tóny zelených jablek. V ústech je příjemně ovocné se svěží kyselinkou.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 1003894
127 Kč
Abtei Himmerod Riesling Feinherb 2020 0,75l 10,5%
Neohodnoceno
Značka: Abtei Himmerod
BENE Nápoje Poděbradská
Kamenná prodejna v Praze
BENE Nápoje, PODĚBRADSKÁ 964/36 - naše nově otevřená kamenná prodejna, kde můžete své objednávky již nejen vyzvedávat, ale i platit, a to v hotovosti, nebo platební kartou. Samozřejmostí je možnost výběru a realizace nákupu přímo v prodejně, kde naleznete kromě zboží z našeho e-shopu i spoustu dalších zajímavých produktů ze sortimentu nápojů a potravin. Otevřeno máme denně (Po-Ne) od 7:00 do 21:00 hodin. Těšíme se na Vás. Kolektiv e-shopuALKO Bene a prodejen BENE nápoje
Himmerod se nachází ve středu Evropy, na jihozápadě Německa, ve spolkové zemi Porýní-Falc, nedaleko hranic s Francií, Lucemburskem a Belgií. Nachází se v blízkosti nejstaršího města v Německu, Trieru, na jižním svahu Eifel, v údolí Salm.#Enter#EnterAbtei Himmerod, založený v roce 1134 Bernhardem von Clairvaux, jako Cisterciácký klášter, je harmonicky zasazený do odlehlého a tichého údolí Salm. Je to místo zvláštního charismatu pro lidi žijící v regionu, stejně jako pro hosty a návštěvníky, místo, kde duchovnost a historie, příroda a kultura utvořila jeden celek.#Enter#EnterKlášter byl během francouzské revoluce rozpuštěn, mniši vyhnáni a budovy zbořeny. Po první světové válce se mniši mohli v roce 1919 vrátit do Himmerodu a zažít nový začátek. Klášterní budovy byly přestavěny v letech 1926/1927 (kostel až v 50. letech 20. století), ve 30. letech obec opět vzkvétala a rychle se rozrůstala. V roce 2017 byl tento cisterciánský klášter zrušen, ale Himmerod zůstal zachován jako „duchovní místo“ a samozřejmě dále pokračuje v po staletí zakořeněné tradici výroby skvělých Rieslingů z Mosely.#Enter#EnterMosel (jinak také Mosela) je třetí největší vinařská oblast Německa. Víno se zde pěstuje na strmých svazích řeky Mosely a jejích dvou menších přítoků Sáry a Ruweru, takže oblast v podstatě sahá až na hranice Francie a Lucemburska. Moselská vína dnes produkuje více než 3500 vinařů.Když se řekne moselské víno, většina z nás si ihned představí odrůdu Ryzlink (Riesling). Ta je zde totiž nejpěstovanější a zabírá více než 60 % plochy všech vinic. Vinice na strmých svazích jsou orientovány na jih, takže dostávají maximální dávku slunečního světla, které se navíc ještě odráží od hladiny řeky. Léta jsou v Moselu poměrně teplá, ale stále jsme na severu, takže teploty nikdy nedosahují extrémních hodnot. Právě díky těmto podmínkám je moselský ryzlink tak unikátní – se svou sladkokyselou, šťavnatou chutí a vyšším obsahem kyseliny.

Doplňkové parametry

Kategorie: bílé
Oblast: Mosel
Výrobce: Abtei Himmerod
Země původu: Německo
Barva: bílá
Obsah cukru: polosuché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: