Hennessy X.X.O 40% 1 l (kazeta)

Neohodnoceno
Koňak Hennessy X.X.O byl poprvé vytvořen v roce 1870 spolu s koňakem Hennessy X.O, když mistr míchač Emile Fillioux vyčlenil eaux-de-vie s velkým potenciálem. Výsledek byl tak významným objevem, že byl od roku 1871 uváděn na trh po celém světě. Se savoir-faire, které zdědil po své rodině, se Yann Fillioux, sedmá generace Master Blender, rozhodl v roce 2018 znovu vytvořit Hennessy X.X.O.#Enter#EnterHennessy X.X.O otevírá novou éru ve světě lihovin, hranu překlenující dualitu: mocná struktura se setkává se vzdušnou jemností. Jeho vizionářská chuť skládá protikladné síly do jedné kompozice. Ochutnáním sklenky koňaku Hennessy X.X.O vstoupíte do vzdušné struktury, která vám otevře novou perspektivu chutí.
Dostupnost Skladem (3 ks)
Kód: 1011942
13 058 Kč
Hennessy X.X.O 40% 1 l (kazeta)
Neohodnoceno
1011942.jpg
Tip
BENE Nápoje Poděbradská
Kamenná prodejna v Praze
BENE Nápoje, PODĚBRADSKÁ 964/36 - naše nově otevřená kamenná prodejna, kde můžete své objednávky již nejen vyzvedávat, ale i platit, a to v hotovosti, nebo platební kartou. Samozřejmostí je možnost výběru a realizace nákupu přímo v prodejně, kde naleznete kromě zboží z našeho e-shopu i spoustu dalších zajímavých produktů ze sortimentu nápojů a potravin. Otevřeno máme denně (Po-Ne) od 7:00 do 21:00 hodin. Těšíme se na Vás. Kolektiv e-shopuALKO Bene a prodejen BENE nápoje
Hennessy patří do takzvané velké čtyřky nejpopulárnějších výrobců koňaku. Vybrané lahůdky se tu z těch nejlepších vinných hroznů rodí už od dob Ludvíka XV. Nápoj, kterému holdovali už král Jiří IV. či car Alexandr I. Hennessy je jednoduše nadčasová klasika, která nezklame.#Enter#EnterTuto společnost vlastní koncern LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton. Momentální roční produkce Hennessy je přibližně 50 milionů lahví prodáno celosvětově, což je celkem 40 procent světové výroby koňaků. Je v současnosti největším producentem koňaku na světě. Koňak Hennessy založil v roce 1765 Ir Richard Hennessy, kapitán irské brigády francouzského krále Ludvíka XV. Jeho první láhve putovaly do Irska a Velké Británie. O rok později vyexpedoval přes 150 tisíc lahví koňaku Hennessy do francouzských kolonií. Po smrti Richarda Hennessyho přebral podnik jeho syn Jacquet a přejmenoval firmu na dnešní název Jas Hennessy. V roce 1970 se generálním manažerem firmy stal Kilian Hennessy, pátá přímá generace po zakladateli. V roce 1971 se Hennessy sloučilo s firmou na šampaňské Moët et Chandon a vytvořila seskupení Moët Hennessy. V roce 1987 se Moët Hennessy sloučil s luxusní oděvní firmou Louis Vuitton a vytvořili koncern LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton. Kilian Hennessy zůstal ve firmě až do roku 2010, kdy zemřel ve věku 103 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Brandy
Země původu: Francie
Obsah alkoholu: 40

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: