LAGAVULIN 8Y 48% 0,7L (kazeta)

Neohodnoceno
V roce 1880 zakotvil na ostrově Islay Alfred Barnard, významný historik a autor mnoha knih o whisky. Když ochutnal 8letou Lagavulin, nestačil se divit. Už tehdy měla o dost širší a komplexnější chuť, než by kdokoliv u osmileté whisky očekával. #Enter#EnterDetilérka Lagavulin vyrábí běžně whisky staré 12 a 16 let. V roce 2016, během oslav 200. výročí vzniku, se rozhodla vytvořit něco speciálního. Whisky, která oslavuje tak dlouhou tradici a vzpomíná právě na Alfreda Barnarda, obdivovatele 8letého skvostu. #Enter#EnterMá lehké tělo, které je příjemně olejové, a plnou chuť typickou pro Lagavulin, která je ještě výraznější, než by člověk očekával.#Enter#EnterAroma: jemné, s náznaky mléčné čokolády a citronu, které přechází v aromatický, čajový kouř a vysušující mořské aroma a postupně se zintenzivňuje typická suchost.#Enter#EnterChuť: příjemně lehká struktura s mimořádně plným charakterem Lagavulinu, který je překvapivě výrazný: sladký, kouřový a hřejivý. Výraznost kouře se stupňuje spolu se suchostí, tóny vypáleného dřeva a hořké čokolády s mátou a poté tóny slaných pečených bramborových slupek a kouře.#Enter#EnterZávěr: čistý, velmi dlouhý a kouřový, s tóny jemného mátového kouře a čokolády a suchým závěrem.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 1012429
1 395 Kč
LAGAVULIN 8Y 48% 0,7L (kazeta)
Neohodnoceno
BENE Nápoje Poděbradská
Kamenná prodejna v Praze
BENE Nápoje, PODĚBRADSKÁ 964/36 - naše nově otevřená kamenná prodejna, kde můžete své objednávky již nejen vyzvedávat, ale i platit, a to v hotovosti, nebo platební kartou. Samozřejmostí je možnost výběru a realizace nákupu přímo v prodejně, kde naleznete kromě zboží z našeho e-shopu i spoustu dalších zajímavých produktů ze sortimentu nápojů a potravin. Otevřeno máme denně (Po-Ne) od 7:00 do 21:00 hodin. Těšíme se na Vás. Kolektiv e-shopuALKO Bene a prodejen BENE nápoje
Whisky Lagavulin bývá místním symbolem a v podstatě ostrov reprezentuje. Vyrábí se tradičním způsobem a bývá jednosladová. Mívá jantarovou barvu a ve vůni lze rozpoznat rašelinu, sherry a vanilku.#Enter#EnterZraje v dubových sudech v závislosti na požadovaném stáří whisky. Tato whisky je poměrně aromatická. Možná i proto je jednou z nejprodávanějších single malt whisky svého druhu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Výrobce: Lagavulin Distillery
Země původu: Skotsko
Obsah alkoholu: 48

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: