Crémant de Bourgogne Léonce Bocquet Brut 0,75 l

Neohodnoceno
Značka: Léonce Bocquet
Víno světle žluté zlatavé barvy. Crémant de Bourgogne kloubí jemné bublinky s hebkou pěnou. Vůně jemná a velmi výrazná. Stopy po žlutém ovoci kombinované s aroma sušených plodů. Vyvážená chuť spojující příjemnou svěžest a vyzrálost s plným dovětkem.Čtyři Burgundské odrůdy hroznů jsou základem perfektní vyváženosti tohoto vína. Chardonnay (45%) dává vínu lehkost a eleganci, Pinot Noir (35%) vytváří tělo vína, Gamay (15%) dává vínu jas a Aligoté (5%) vitalitu. Láhve se plní v lednu po sklizni a zrají na kalech (metoda Sur lie) po dobu 15 až 18 měsíců. Právě delší zrání je klíčovým faktorem kvality vína a jeho charakteristické zralosti. Výborné jako aperitiv, k uzenému lososu nebo k dezertům.
Dostupnost Skladem (4 ks)
Kód: 1045584
320 Kč
Crémant de Bourgogne Léonce Bocquet Brut 0,75 l
Neohodnoceno
Značka: Léonce Bocquet
BENE Nápoje Poděbradská
Kamenná prodejna v Praze
BENE Nápoje, PODĚBRADSKÁ 964/36 - naše nově otevřená kamenná prodejna, kde můžete své objednávky již nejen vyzvedávat, ale i platit, a to v hotovosti, nebo platební kartou. Samozřejmostí je možnost výběru a realizace nákupu přímo v prodejně, kde naleznete kromě zboží z našeho e-shopu i spoustu dalších zajímavých produktů ze sortimentu nápojů a potravin. Otevřeno máme denně (Po-Ne) od 7:00 do 21:00 hodin. Těšíme se na Vás. Kolektiv e-shopuALKO Bene a prodejen BENE nápoje
Vyrobil Patriarche Pere et Fils. Jean-Baptiste Patriarche byl školní učitel ve vesnici Savigny několik kilometrů od Beaune. V 70. letech 18. století zde založil obchod s vínem a v roce 1780 se přestěhoval do Beaune, když byl během revoluce zabaven a rozprodán církevní a státní majetek. Koupil bývalý klášter jeptišek Řádu Navštívení a vinařský podnik, který nese jeho jméno, je tam dodnes a každoročně ho navštěvují tisíce vinných poutníků. Vinařství se může pochlubit nejrozsáhlejšími sklepy v regionu Burgundsko s „jeskyněmi“, které se táhnou pět kilometrů pod ulicemi Beaune a které obsahují tisíce lahví kvalitního vína z dlouhé a významné historie společnosti. Vlastnictví podniku prošlo od jeho dob pouze hrstkou rodin a po 2. světové válce ho do dnešního významu vybudovala rodina Boisseaux. Nyní je součástí Castel Group se sídlem v Bordeaux, ale vedení burgundského obchodu je stále v Beaune. Patriarche v posledních ročnících vylepšili svou hru v klasických označeních, vyhráli řadu zlatých a stříbrných medailí v Decanter World Wine Awards, IWC a IWSC jako investici do nákupu lepšího vína a lepších dubových sudů a užší spolupráci s několika špičkovými statky se nadále vyplácejí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sekty
Oblast: Burgundsko
Výrobce: Léonce Bocquet
Země původu: Francie
Barva: Bílé
Chuť: Suché
Obsah alkoholu: 12

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: