Don Papa Baroko Art 2022 CZ Eliška Podzimková 40,0% 0,7 l (tuba)

Neohodnoceno
Značka Don Papa je známá osobitým výtvarný pojením etiket a tub svých rumů. V roce 2022 značka odstartovala spolupráci s naší místní uměleckou scénou.#Enter#EnterEliška Podzimková se stala vůbec první českou umělkyní, jejíž dílo se objevilo na limitované art edici této filipínské značky. Tato spolupráce je unikátní a současně první svého druhu, neboť na tubu přináší rozšířenou realitu (AR). Díky aplikaci Artivive se objekty na tubě rozpohybují a přenesou diváka do filipínské džungle.#Enter#EnterEliška Podzimková je kreativní multimediální výtvarnice, jejíž jedinečný vtip, smysl pro design a technické dovednosti ji vynesly mezinárodní reputaci průkopnické animátorky. Svou neobvyklou techniku, která spojuje živé akční fotografie a videa s poutavou ručně kreslenou animací, využívá v krátkých filmech, hudebních videích a fotografických a dalších projektech.#Enter#EnterAutorčina inspirace k dílu Cukrový ostrov (Sugar Island) vzešla z jejího putování ostrovem Sugarlandia, jak místní obyvatelé přezdívají ostrovu Negros ve filipínském souostroví.#Enter#Enter"Mnozí zástupci z říše zvířat a rostlin se vyskytují jen v tomto koutě světa. Panenská příroda, úžasná symbióza lidí a zvířat i místní dominanta, stále činný vulkán Mount Kanlaon, mě uchvátily natolik, že se pro mě staly otevřenou knihou inspirace. Barevná holubice s krvácejícím srdcem, nártoun, jehož oči svítí daleko ve tmě, vzácný buvol tamarau a plno dalších zde žijících živočichů jinde na světě nepotkáte." říká Eliška Podzimková.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 1010218
943 Kč
Don Papa Baroko Art 2022 CZ Eliška Podzimková 40,0% 0,7 l (tuba)
Neohodnoceno
BENE Nápoje Poděbradská
Kamenná prodejna v Praze
BENE Nápoje, PODĚBRADSKÁ 964/36 - naše nově otevřená kamenná prodejna, kde můžete své objednávky již nejen vyzvedávat, ale i platit, a to v hotovosti, nebo platební kartou. Samozřejmostí je možnost výběru a realizace nákupu přímo v prodejně, kde naleznete kromě zboží z našeho e-shopu i spoustu dalších zajímavých produktů ze sortimentu nápojů a potravin. Otevřeno máme denně (Po-Ne) od 7:00 do 21:00 hodin. Těšíme se na Vás. Kolektiv e-shopuALKO Bene a prodejen BENE nápoje
HISTORIE#EnterRum Don Papa byl na trh uveden v roce 2012 společností Bleeding Heart Rum Company, kterou na Filipínách založil Stephen Carroll. Navázal tak na velký potenciál této lokality, neboť Filipíny patří celosvětově do první desítky výrobců cukru a na cukrovary v této zemi můžete natrefit celkem v 17 provinciích osmi regionů. Obě provincie ostrova Negros, tedy Negros Occidental a Negros Oriental, přitom zajišťují plnou polovinu filipínské produkce. Ačkoli má výroba rumu na Filipínách dlouhou tradici sahající až do 50. let 19. století, je to zvláštní, že většina produkce se v minulosti koncentrovala hlavně v okolí Manily, zatímco cukrovarnický průmysl se koncentroval primárně na ostrově Negros.#EnterIDENTITA#EnterRum z této ušlechtilé třtiny se odlišuje nejen svou vstupní surovinou, chutí či krásným designem od společnosti StrangeraStranger, ale také příběhem, kdy je inspirovaný místním revolucionářem Dionisem Magbuelasem, známým rovněž pod přezdívkou Don Papa, který vedl na Filipínách koncem 19. století boj proti španělské nadvládě.#EnterVÝROBA#EnterDon Papa se vyrábí výhradně z melasy, kterou dodávají destilerii Bago zdejší cukrovary. Melasa, která je vedlejším produktem při rafinaci cukru z místní cukrové třtiny, se posléze nechává fermentovat po dobu 48 hodin. Destilace rumu probíhá na destilační koloně, odkud směřuje k uložení do dubových sudů na úpatí Mount Kanlaon, kde zraje sedm let. To výslednému rumu dodává jeho jedinečnost a zajímavě to ovlivňuje jeho chuťový profil, který utváří master blenderka Mia Bico.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční
Oblast: ASIE
Výrobce: Bleeding Heart Rum Company
Země původu: Filipíny
Obsah alkoholu: 40

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: