El Dorado 12y 40% 0,7 l (karton)

Neohodnoceno
El Dorado 12 YO je středně hluboké zlatavé barvy, s velmi atraktivní vůní cukrové třtiny, medu, karamelu a hrozinek. V chuti krásně bohatý, vyvážený a vyzrálý, s tóny kůže, koření a pomerančové kůry. Po počátečním nasládlém charakteru přichází nádherný, suchý dozvuk. Velmi elegantní a vzrušující rum.#Enter#EnterZáklad 12ti letého El Dorado rumu je míchán z rumu pocházejícího z unikátní sudové kontinuální destilace (Wooden Coffey Continuous Still), kterou dnes používá pouze Demerara Distillers, a z rumu připraveného kotlíkovou destilací. Pro dosažení žádané finální chuti, komplexnosti a bohatosti přidává sklepmistr další vybrané rumy stařené 12 a více let.#Enter#EnterStaření rumu probíhá v dubových sudech v Guyaně, jejíž tropické klima poskytuje ideální podmínky pro zrání. Při teplotě 30-34 °? je oxidační proces rychlejší a vytváří delikátnější aroma. Při těchto podmínkách jsou též nežádoucí látky absorbovány dřevem sudu. Tento proces se nazývá „měknutí“ a probíhá tak dlouho, jak dlouho je rum v přímém kontaktu se dřevem sudu. Pro staření jsou používány starší dubové sudy po bourbonu.
Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 1035280
712 Kč
El Dorado 12y 40% 0,7 l (karton)
Neohodnoceno
BENE Nápoje Poděbradská
Kamenná prodejna v Praze
BENE Nápoje, PODĚBRADSKÁ 964/36 - naše nově otevřená kamenná prodejna, kde můžete své objednávky již nejen vyzvedávat, ale i platit, a to v hotovosti, nebo platební kartou. Samozřejmostí je možnost výběru a realizace nákupu přímo v prodejně, kde naleznete kromě zboží z našeho e-shopu i spoustu dalších zajímavých produktů ze sortimentu nápojů a potravin. Otevřeno máme denně (Po-Ne) od 7:00 do 21:00 hodin. Těšíme se na Vás. Kolektiv e-shopuALKO Bene a prodejen BENE nápoje
Příběh rumu začíná na Guyaně s prvními evropskými přistěhovalci, kteří zde začali pěstovat cukrovou třtinu. Už v 17. století se zde pevně zavedl termín Cukr Demerara a Rum Demerara, které mají své místo v silném konkurenčím prostředí karibských výrobců rumů. V roce 1976 vznikla vlastní značka El Dorado.#Enter#EnterNázev značky El Dorado se pojí s dávným příběhem hledání zlatého města Manoa, kde prý vládnul král, který měl poprášené tělo zlatem. Toto impozantní město Španělé nazvali „El Dorado“. Možná právě proto se dnes přezdívá lahvi El Dorado 12 Years Old právě „King of Diamond“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční
Obsah alkoholu: 40

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: