Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior 40% 0,7 l (holá láhev)

Neohodnoceno
Značka: Kirk and Sweeney
Ultraprémiový rum z Dominikánské republiky. Je vyráběn z vysoce kvalitní melasy "Blackstrap Molasses" - z vysoce kvalitní, ručně sbírané cukrové třtiny. Řadí se mezi tzv. GOLDEN RESERVA COLLECTION, což je exkluzivní výběr těch nejkvalitnějších rumů stařených až 25 let v amerických a francouzských sudech. #EnterAroma zaujme med, karamelky, vanilka či pražený cukr. #EnterChuti potom velká komplexita zahrnující sušené ovoce, karamel, sherry a v závěru mandle.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 1010138
999 Kč
Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior 40% 0,7 l (holá láhev)
Neohodnoceno
Značka: Kirk and Sweeney
BENE Nápoje Poděbradská
Kamenná prodejna v Praze
BENE Nápoje, PODĚBRADSKÁ 964/36 - naše nově otevřená kamenná prodejna, kde můžete své objednávky již nejen vyzvedávat, ale i platit, a to v hotovosti, nebo platební kartou. Samozřejmostí je možnost výběru a realizace nákupu přímo v prodejně, kde naleznete kromě zboží z našeho e-shopu i spoustu dalších zajímavých produktů ze sortimentu nápojů a potravin. Otevřeno máme denně (Po-Ne) od 7:00 do 21:00 hodin. Těšíme se na Vás. Kolektiv e-shopuALKO Bene a prodejen BENE nápoje
"Kirk and Sweeney" byl název dřevěného škuneru, který byl vyhlášený v pašování rumu z karibské oblasti do Spojených států během prvních let Velké Prohibice v USA. Obvykle těsně předtím, než vplul do vod Spojených států, škuner Kirk and Sweeney zakotvil na tzv. „Rum Line“ (okraji vod spadajících do jurisdikce USA) a prodával rum menším lodím, které zastavily po jeho boku Menší lodě byly rychlejší a ovladatelnější než flotila pobřežní stráže a pašovaly pak rum na břeh. Legendárnímu škuneru se stal osudný rok 1924, kdy byl pobřežní stráží zajat s velkou nakládkou skvělého karibského rumu, poté přejmenován na „Chase“ a až do pozdních 40.let sloužil potřebám US Coast Guard.#Enter#EnterDesign láhve s vyvýšeným korkem byly inspirovány elegantně podsaditými cibulovými lahvemi z 18. století, do kterých se běžně lahvoval rum. Tyto krásné láhve byly někdy obaleny konopnou síťovinou, kterou bylo možné použít jako rukojeť nebo k zavěšení láhve na lodní trám. Láhev je po obvodu potištěna sítotiskem starožitné námořní mapy hlavní pašerácké trasy rumu referující ke globální navigaci. Na krku je uvázána citace ve stylu pobřežní hlídky s číslem šarže a láhve. Spolu se zdobeným logem a bezpečnostní pečetí vytištěnou tak, aby vypadala jako námořní mosaz. Design slouží jako připomínka rizika, které byli mnozí ochotni podstoupit kvůli dobré chuti rumu během 20. let 20. století.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční
Výrobce: Kirk and Sweeney
Země původu: Dominikánská Republika
Barva: tmavě jantarová
Chuť: karamel, cukrová třtina, vanilka, dřevo
Obsah cukru: 0-5 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: