365 Primitivo di Manduria DOP 0,75 l

82 hodnocení
Víno nádherné rubínové barvy se svěžími ovocnými tóny. V chuti je velmi bohaté se sametově hladkou tříslovinou.Víno zrálo 12 měsíců v barikových sudech a další roky na lahvi. Pochází z unikátní oblasti kolem přírodní rezervace Torre Colimena, kde mají domov vzácné druhy vodních želv a dalších živočichů. Víno odráží unikátní charakter tohoto místa po 365 dnů v roce. Je velmi ceněné u znalců vína.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 1043850
351 Kč
365 Primitivo di Manduria DOP 0,75 l
82 hodnocení
BENE Nápoje Poděbradská
Kamenná prodejna v Praze
BENE Nápoje, PODĚBRADSKÁ 964/36 - naše nově otevřená kamenná prodejna, kde můžete své objednávky již nejen vyzvedávat, ale i platit, a to v hotovosti, nebo platební kartou. Samozřejmostí je možnost výběru a realizace nákupu přímo v prodejně, kde naleznete kromě zboží z našeho e-shopu i spoustu dalších zajímavých produktů ze sortimentu nápojů a potravin. Otevřeno máme denně (Po-Ne) od 7:00 do 21:00 hodin. Těšíme se na Vás. Kolektiv e-shopuALKO Bene a prodejen BENE nápoje
2,9 82 hodnocení
ZAJÍMAVOST - Odrůda vína Primitivo pochází z jižní Itálie regionu Puglia. Konkrétně jde o poloostrov Salento, v jehož centrální oblasti se nachází podloží vápencové skály a jílovitě červená půda, která má vyšší obsah železa. Jde o nejteplejší region v rámci celé Itálie. Místo je velmi slunečné, světlé. Navíc je položeno na půl cesty mezi Jónským a Jaderským mořem, díky čemuž na vinice proudí vytrvalý vánek z obou moří. V blízkosti se také nachází přírodní rezervace Torre Colimena, jež je známá jako domov vzácných vodních želv. Víno jednoduše odráží unikátní charakter této oblasti po 365 dní v roce. Název Primitivo je odvozen ze skutečnosti, že díky vysokým teplotám v dané oblasti dozrává jako první, tedy „primi“. Víno dále zraje 12 měsíců v barikových sudech a další roky v lahvi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené
Oblast: Puglia
Výrobce: Cantine Pandora S.r.l.
Země původu: Itálie
Barva: Červené
Chuť: Suché
Obsah alkoholu: 15

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: